Genel

Yangın Sonrası Koku Giderme Konusunda Ne Yapılabilir?

Yangın belki de sigortalama sistemine dahil edilemeyen tek olaydır. Çünkü ne zaman çıkacağı ve nasıl önlem alınabileceği bilinememektedir. Doğal yollarla da meydana gelebilir veya bir insan hatası ile de oluşabilir.

Koku hızlıca giderilmezse ilerleyen süreçlerde içeriyle bütünleşeceği için kokuyu gidermek çok zorlaşmaktadır. Yangın sonrası koku giderme dikkat edilmesi ve üzerine yoğunlaşılması gereken bir konudur. Sadece camı veya pencereyi açarak kokunun gitmesini sağlayamazsınız. Bunun için Kurutek firmasının özel ürettiği is kokusu giderme cihazları bulunmaktadır.

Bu cihazlardan bir tane edinerek hızlıca kokuyu giderebilir ve ortamı stabil duruma getirebilirsiniz. Elbette ozonla koku giderme konusunda uzman olan bu cihazları ayrıca kiralayabilirsiniz.

Cihazlar Kokuyu Gidermede Ne Derece Etkilidir?

Kurutek firmasından bir cihaz temin etmeden önce yangın alanını hemen havalandırmanız gerekmektedir. Yangın sonrası koku giderme konusunda odayı veya alanı hemen havalandırmak çok önemlidir. Daha sonra yangın kaynağını ortadan kaldırarak cihazı alana getirebilirsiniz. Çünkü cihazla yanan maddenin etkileşime girmesi daha fazla zarar verecektir.

Cihaz sizin için en ideal hava temizliğini ayarlayacak ve hemen çalışmaya başlayacaktır. Sessiz çalışma özelliği ile sizi rahatsız etmeyecek ve sadece işini yapacaktır. Aynı zamanda is kokusu giderme üzerine profesyonel çalıştığı için cihazı kapattığınızda kokudan eser kalmayacaktır.

Yangın Sonrası Kalan Koku Ozonla Nasıl Giderilebilir?

Ozonla koku giderme firmamız üzerinde en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama ile odadaki veya ortamdaki tüm kokular anında yok edilebilir. Aynı zamanda bu gaz ile mevcut hava da temizlenebilir.  

Bu gazla birlikte çalışan bir jeneratör bulunmaktadır ve bu şekilde kokular giderilebilmektedir. Yaşam alanlarının tekrar kullanılabilmesi için bu sistem oldukça etkilidir. Aynı zamanda en hızlı sonucu vermesi ve oldukça etkili olması da tercih sebebi haline getirmektedir. Dolayısıyla ortamdaki tüm kokuları giderebilmekte ve sağlıkla nefes alabileceğiniz ortam ayarlamaktadır. Kokuların tüm eve sinmeden önce maskelenerek dışarıya atılmasına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda eşyalara sinen kokuları da çekmekte oldukça etkilidir.

Related Posts