Genel

Sudan Etkilenen Laminant Parke Nasıl Kurutulur ?

Sudan etkilenen laminant parkelerin kurutulması özen gerektiren ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gereken bir iştir. Bu sebeple bu konu üzerinde profesyonel olan beraber çalıştığımız arkadaşları yolluyoruz. Bu yolladığımız ekip önce sudan etkilenen bölgeyi gözden geçiriyor. Ardından bölge için gerekli olan nem alıcı cihazlar belirlenip temin ediliyor. Daha sonra incelemeyi yapan arkadaşlar nem alıcı cihazları uygun yerlere koyduktan sonra birkaç laminant parkeyi çıkarıyor. Bu parke çıkarma işleminin nedeni ise nem alıcı cihazların parke altını daha verimli bir şekilde kurutmasıdır. Bu işlemlerin hemen ardından arkadaşlarımız uygun yerlere koyulan nem alıcı cihazları çalıştırıyor. Nem alıcıların çalışma süresi 1 ila 2 hafta arasında yerin ve parkelerin özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Daha sonra tahmin edilen süre dolduğunda çalışma arkadaşlarımız gelip tekrar nem miktarını gözden geçiriyor. Eğer cihazlar verimli çalışmış ve nem oranını olması gereken değerlere getirmiş ise işlemler bitmiş oluyor ve arkadaşlarımız nem alıcı cihazları bölgeden çıkarıyor ve sökülen parkeleri uygun şekilde yerine koyuyor. Şunu da belirtmekte fayda var laminant parke kurutma işlemleri çok hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Deneyimin önemli olduğu bir iştir. Bunun için tecrübeli kişilerin çalışması gerekmektedir.

Kullanılan Parke Kurutma Makineleri Neye Göre Belirleniyor?

Kurutulacak olan laminant parkelerin sayısı ne kadar fazla ise kullanılacak teçhizat büyüklüğü de fazla olur. Aynı zamanda laminant parkedeki nem miktarı da etkiler.

Makinelerin Özellikleri:

Nem alma miktarı 1 günde 50 litre ila 150 litre arasında değişmektedir. Kurutma hacmi 300 m^3 ila 850 m^3 tür. 5 ila 32 santigrat derece arasında maksimum verimde çalışır. Cihaz ağırlığı en düşük 35 kg en fazla 70 kg. Çalışırken çıkardığı ses miktarı 60 ila 62 desibel arasında değişiklik göstermektedir.

Related Posts