Genel

Şap Kurutma Cihazlarının Çalışma Prensibi Nedir?

Şap kurutma cihazları ortama kuru hava üfleyerek ortamda bulunan nemi içerisine hapsederek çalışmaktadır. Ortama verilen kuru hava ile birlikte orada bulunan beton ve şap içerisinde bulunan nemi kaybetmeye başlar. Böylelikle kuruma işlemi başlamış olur. Kuruyan yüzeyler üzerlerine uygulanacak olan boya ve diğer malzemeler daha kolay uygulanır ve uzun ömürlü olurlar. Betonlarda kalan nem ilerleyen zamanlarda rutubete neden olarak yüzeylerde kabarma ve kötü kokuya sebep olur. İnsan sağlığı açısından tehdit oluşturmasının yanında yapı güvenliği açısından sorunlar oluşturabilir.

Şap Kurutma Cihazı Nedir?

Şap kurutma cihazları oldukça pratik ve portatif olmalarıyla birlikte kurutma için tasarlandıkları için çok iyi bir şekilde kurutma işlemi yapabilir. İnşaat alanlarında uygulanacak olan parke, laminant, yüzeylere uygulanacak şap ve boya gibi malzemelerin yüzeyleri tutmasına daha güzel bir görüntüye kavuşmasına en önemlisi uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Şap kurutma cihazları düşünülenin aksine oldukça tasarruflu cihazlardır. İleride oluşacak problemler düşünüldüğünde çok avantajlı cihazlar haline gelmektedir. Ayrıca inşa sürelerin kısalmasına ve iş gücü kaybının önüne geçmektedir.

Şap Kurutma Cihazının Çalışma Prensibi Ne Şekildedir?

Cihazların kullanılabilmesi için yüzeylerin pürüzsüz olması gereklidir. Kurutma işlemi uygulandıktan sonra yüzeylere epoksi işlemi uygulanır. Epoksi işlemi ile birlikte kullanılan malzemeler daha uzun ömürlü olur. Sonuç olarak şap kurutma cihazlarının kullanılması insan sağlığı başta olmak üzere maliyet, iş yükü ve zamandan tasarruf etmenize olanak sağlar.

Related Posts