Genel

Şap Betonu Kaç Günde Kurur?

İnşaat ve mimarlık sektörü her geçen gün daha da gelişmektedir. Teknolojinin yardımıyla inşaat süreleri kısalmakta süreçler hızlanmaktadır. Bu sürecin hızlanmasında ki bir diğer etken doğru malzeme ve doğru ekipman seçiminin payının olmasıdır. Geçmiş dönemlerde inşaat süreçlerinde ne çok zaman kaybı yaşatan işlemlerden bir tanesi şap uygulamasıdır. Günümüze geldiğimizde bu işlem şap kurutma cihazları ile çok kısa süreler içerisinde halledilebilir.

Şap Nedir?

Şap genel olarak kullanıldığı birçok farklı sektör vardır. Bunlardan bir tanesi ise inşaat sektörüdür. Şap beton üzerine uygulanan bir yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Ayrıca uygulandığı yüzeylerde güzel bir görüntü elde edilmesini sağlar. Şap betonu kurumaya bırakıldığında herhangi bir cihaz kullanılmadan 60 gün kadar sürebilir. Bu süreç malzemenin boyutuna göre değişiklik gösterebilir.  Şap kurutma cihazları ile bu süreçleri oldukça kısaltabilirsiniz. Kısa sürede kuruyan şap inşaatın diğer süreçlerinin ilerlemesine olanak sağlar. Böylelikle hem zamandan tasarruf edersiniz hem de yapısal olarak uzun ömürlü yüzeyleriniz olur.

Yüksek Maliyet

Yeteri kadar kurutulmamış şap üzerine uygulanacak olan parke veya fayansın bir süre sonra mutlaka bozulmasına sebep olacaktır. Parkeler şişecek fayanslar kalkmaya başlayacaktır. Bu durum firmaya ekstra iş yükü getireceği gibi artan maliyetleri de karşılaması beklenecektir. Firmanıza duyulan güvenin azalması yaşanacak olan prestij kaybının getireceği mali kayıplar bir başka konu.

Tüm bunlara rağmen doğru cihazın doğru bir şekilde kullanılması tüm bu sorunlar baş göstermeden ortadan kaldırabilir.

Related Posts