Genel

Salyangoz Fanlı Isıtıcı Nerelerde Kullanılır?

Isıtma ya da temiz hava işlemlerinde kullanılan pek çok alternatif fan yöntemi bulunmaktadır. Bunlara arasında salyangoz fanlı ısıtıcı modelleri diğer yöntemlerden ayrılarak fark yaratmaktadır. Bu durumun birinci sebebi hava temizlenmesi ve ısıtma işlemlerini aynı anda sunuyor olmasıdır ve sanayi ya da endüstriyel alanda kullanıma uygun yüksek güce sahip olmalarıdır. Dolayısıyla ısınma konusunda yüksek verimlilik arzu edenler açısından bu çeşit fanlara sahip olan ısıtıcılara yönelim gösterilmesi gerekmektedir.

Salyangoz Fanlı Isıtıcı Nedir?

Salyangoz fanlı ısıtıcı çoğunlukla endüstriyel alanda kullanıma uygun olan yüksek düzeyde etki veren ve bu sebepten dolayı da son derece işlevsel olan ısıtıcılardır. Dolayısıyla salyangoz fan kullanılarak üretilen ısıtıcıların diğer gündelik yaşantı da kullanılan ısıtıcılara göre çok ama çok daha güçlü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sebepten dolayı da zorlu ortamların ısıtılması adına kullanıma son derece uygundur.

Salyangoz fanlı ısıtıcı modelleri çoğunlukla sanayi ya da fabrika gibi ısınması güç ortamlarda, iş yerlerinde, sera gibi alanlarda, otopark ve depo gibi bölümlerde veya inşaat ve şantiye alanlarında güçlü yapısı sebebiyle kullanılmaktadır. Dolayısıyla salyangoz fan kullanılarak üretilen ısıtıcılar ısınması zor olan ortamları ısıtmak adına güçlü bir yapıya sahip olmaları sebebiyle tercih edilmektedir.

Isımak Salyangoz Fanlı Isıtıcılar

Isımal salyangoz fanlı ısıtıcılar elektrikli modellere özgü olmakla birlikte bu alanda sunulabilecek 4 farklı model vardır. Bu modelleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

Bu modeller sahip oldukları güç ve verdikleri enerji bakımından birbirlerinden ayrılıyor olmakla birlikte tamamen yerli üretimdir. Aynı zamanda hepsi taşınabilir özelliğe sahiptir.

Related Posts