Genel

Ozonla Koku Nasıl Giderilir?

Her problem yanında çözümü de getirmektedir. Yaşam alanımızı oluşturan evlerimiz için belirlenen nem oranı yüzde ellidir. Bu oran farklılık gösterdiğinde evin bazı köşe ve tavanlarında küflenme, nemlenme ve bunlara bağlı olarak oluşan kötü koku ortaya çıkmaktadır. Bu koku evi havalandırma ile giderilmesi pek mümkün değildir. Oda spreyi kullanımı da çok geçici bir çözümdür. Parfümün etkisi geçtiğinde evde koku devam edecektir. Bu problemin son zamanlarda en bilinen ve uygulanan çözümü ozonla koku gidermedir.

Peki ozonla koku nasıl giderilir? Bu sorunun cevabını yazımızda vereceğiz. Ozon; üç oksijenin birleşmesiyle oluşan moleküllere sahip bir gazdır. Ozon aynı zamanda çok güçlü bir dezenfektandır. Sağlık, gıda, tekstil gibi sektörlerde çokça kullanılmaktadır. Ayrıca havadaki mikrop ve bakterileri öldürür böylelikle havada oluşan küf sporlarını etkisiz hale getirir.

Hava Temizliğinde Ozon Yöntemi

Ozon ile koku giderme; sadece kötü koku için değil ortamdaki oksijeni temizleyerek daha temiz bir hava kalitesi verir. Ozonla koku nasıl giderilir? Bazı evler yapılırken doğru izolasyon malzemesi kullanmadığı gibi bazen de kalitesiz malzeme kullanılmaktadır. Bu da ilerde o evde yaşayanlar için rutubet ve nem sorununun yanında kötü kokuya sebep olmaktadır.

Ülkemizde her yerde ısınmak için kalorifer bulunmamaktadır bu sebeple bazı evler hala soba kullanmaktadır. Soba tek bir odada kullanıldığı için sıcaklık o odada kalmakta diğer odalar daha serin olmaktadır ve oda da yoğunlaşmadan kaynaklı rutubet sorunu ortaya çıkarmaktadır. Koku problemi ise kaçınılmaz olmaktadır.

Bahsettiğimiz sorunu yaşayanlar ozonla koku nasıl giderilir? merak etmektedir. Ozon kullanımı ne kadar sağlıklı olsa da kullanım oranı doğru olmalıdır. Bunun için ozonla koku giderme hizmeti alacak olanlar profesyonel ekiple çalışmalıdır. Firmamız uzman ekibimizle ozonla koku giderme işlemini profesyonel olarak yapmaktadır. Sizlerde bu hizmeti bizden alabilirsiniz.

Related Posts