Genel

Otel Nem Kurutma

Oteller nem kurutma işlemleri sanıldığı kadar zor bir işlem değildir fakat, önem verilip ilgilenilmemesi durumunda da bina içi hasara ve müşteri kaybına sebep olabilir. Genel olarak denize yakın ve yalıtımı zayıf olan oteller bu konuda oldukça fazla sorun yaşar. Duvarlarda oluşan ıslaklık zamanla nem ve rutubete sebep olur. İnsanların da böyle bir oteli tercih etmesi beklenemez doğrusu. Bu sebepten dolayı otellerde nem kurutma işlemi nem sorunu fark edildiği anda yapılırsa birçok sorun önlenmiş olur.

Oteldeki Odaların Nem Alma İşlemi Hangi Aşamalarda Yapılır ?

Nem kurutma işlemi için öncelikle profesyonel bir ekip ölçüm yapar ve sorunun ne kadar ciddi olduğu saptanır. Hesaplamaların üstünde bir nem oranı var ise bu sorun derhal çözülmeli ve nem oranı dengelenmelidir.

Sorun hızlıca çözüldükten sonrada kaynağı tespit edilerek tekrar etmemesi için gereken önlem alınmalıdır.  Genel olarak bu sorun henüz inşaat aşamasındayken yalıtımın eksik olmasından dolayı kaynaklanır. Bu sorun için daha sonra önlem olarak duvar kağıdı yapmak, tavan veya yer için döşeme yaptırmak etkili olabilir.

Otelin Nemini Alma İşlemi Nasıl Olur ?

Odada normalden fazla nem var ise nem alma cihazı sayesinde içeriye soğuk hava aktarılır ve nemin yoğunlaşması sağlanır. Daha sonra ise haznesinde bulunan mekanizma ile yoğunlaşan su çekilir ve ortadan kaldırılır. Bütün bu işlemlerin ardından ise alanın boyası yenilenir. Anlatılan bütün işlemler için profesyonel bir ekibe ihtiyacınız olabilir. Firmamızdan destek alarak yaşadığınız sorunlar hakkında profesyonel yardım alabilir ve sorunu hızlıca çözebilirsiniz.

Related Posts