Genel

Oda Sıcaklığı Kaç Derecedir?

İnsanların evlerinde sağlıklı bir yaşam sürmelerindeki en büyük etken evin bulunduğu ortamın sıcaklığı ve nem oranıdır. Oda sıcaklığı ortalama on derece ile yirmi derece aralığında olması gerektiğini söyleyen uzmanlar, nem oranın ortalama %50’le %65 olması gerektiğini belirtiyor. Nem oranın bu sınırların altına düşmesi, odanın hava oranlarının sertleşmesine ve kuru havanın yoğunluğunun artmasına neden oluyor.

Oda Nem Oranını koruyan Cihazlar

Kişisel alan dışında tarım sektöründe de sıklıkla kullanılan nem alma cihazı bulunan ortamdaki nem oranının düzenlenmesi de etki yaratıyor. Nem oranının yükselmesi nedeniyle oluşabilecek rutubet, insanların sağlığına zarar verecek bakteri ve mikropların üremesine neden olur. Bu nedenle nem oranı yüksek evlerin sağlıklı alanlara sahip olması için bu cihazların kullanılması önem arz eder. Uzmanlar ev alanındaki nem oranının yükselmesini engelleyecek yegâna çözüm olarak bu cihazları tavsiye ediyor. 

Evinizde Konforlu ve Sağlıklı Bir Yaşam Sürmeniz İçin

Nem oranı yüksek ve rutubet tehlikesi olan evlerde ev tipi nem alma cihazı sıklıkla kullanılmaya başladı. Mevsim değişiklikleri nedeniyle oluşabilecek bakterilere de çözüm sunuyor. Yaz aylarında nem oranın artmasından kaynaklı olarak oluşabilecek ve sağlığı tehdit eden koşulların önlenmesinde, cihazların etkisi çok büyük. Özellikle kronik hastalıkları bulunan ve üst solunum yolları hastalıklarını sürekli olarak yaşayan bireylerin bulunduğu ortamlarda bu cihazların kullanılması kişilerin hayat standartlarını yükseltirken, ömür sürelerini de uzatıyor.

Tarımda Kullanılan Nem Alma Cihazları

Tarım alanlarında uzun süre depolarda saklanması gereken ürünlerin taze kalması ve uzun süre saklanabilmesi açısından sanayi tipi nem alma cihazı teknolojisinin kullanılması son zamanlarda daha da arttı. Ürünlerin saklandığı depoların yapıları gereği nemi yüksek ortamlar olması nedeniyle bu cihazların kullanılması, sağlıklı ürünlerin saklanmasında en büyük yardımcı.

Related Posts