Genel

Nem Alma İşleminin Avantajları Nelerdir? Yoğun Kurutma Nedir?

Nem alma işlemi her ev ve inşaat alanları için çok önemli bir konudur. Çünkü nem yaşam kalitesini düşürmekle kalmaz aynı zamanda sağlığa doğrudan etki eder. Bu nedenle evlerde mutlaka ev tipi nem alma cihazları tercih edilmeli, işletmelerde ise sanayi tipi nem alma cihazları kullanılmalıdır. Bu cihazlar sizler için en ideal nem seviyesini belirleyerek uzunca bir süre sabit tutacaktır. Aynı zamanda gelişmiş mekanizmaları ile havayı da arındıracaktır. Şehir içinde bir nevi dağ havası almanıza fayda sağlayacaklar ve sağlığınıza doğrudan etki edeceklerdir.

Bunun yanı sıra ister ev olsun ister işletme ortamı olsun , yoğun kurutma işleminin yapılması gereklidir. Çünkü şu an nem oluşumu olmasa bile zamanla rutubet ve küf-mantar oluşumu gerçekleşecektir. İşletme sahibi iseniz bu durum size zarar verecek ve belki ceza yiyeceksiniz. Ev sahibi iseniz sağlığınıza kötü etki edecek ve zamanla hastanelere daha fazla para harcayacaksınız. Aynı zamanda sağlığınızdan olmuş olabilirsiniz ve telafisi olmayan hastalıklar oluşabilirsiniz.

Yoğun Kurutma İşlemi Çeşitli Faydalar Sağlıyor!

Ev veya işletmenizde nem oluşumu sonucunda küf ve mantar görebilirsiniz. Endişeye kapılmayın, çözümü bu ciharlar ile oldukça kolay… Ev tipi nem alma cihazları ile tüm sorunlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Yoğun kurutma işlemlerinin avantajları şunlardır:

  • Düşük enerji tüketimi (geleneksel ısıtma ve havalandırmaya göre yaklaşık %80 oranında indirgeme)
  • Yüzey kurumasına bağlı kopuklaşma ve sıcaklık daha düşük olduğu için kritik noktada kurutma riskinin azalması
  • Enerji kaybının olmaması. Sıkıştırıcı ve vantilatörü yönlendiren elektrik enerjisi ısıya dönüştürülür.
  • Oda kapalı olduğu sürece kontrol edilebilen süreç

Tüm bu işlemleri aynı zamanda sanayi tipi nem alma cihazları ile de sağlayabilirsiniz.

Yoğun Kurutma İşlemi Yapılmazsa Ne Olur?

Nem alma işlemi yapılmaz ve yoğun kurutma uygulanmaz ise sağlığınız tehlikeye girecektir. Alanda küf ve mantar sporları yayılacak ve zamanda yerleşecektir. Eşyalara yerleşen bu bakteriler çok hızlı çoğalabilmekte ve dağılabilmektedir. Alanın içerisinde sayıları giderek arttıkça aşırı rahatsız edici bir koku çıkarmaktadır. Halk arasında rutubet olarak da adlandırılan bu konu üzerinde dikkatli olunmalı ve önlemler alınmalıdır.

Related Posts