Blog

Nem alma cihazları, odanın içinde bulunan bağıl nemi kuruttuktan sonra ortamdaki diğer cisimlerin içerisinde bulunan nemi dışarı kusturarak kurutan cihazlardır. Nemden dolayı hasar alan, bozulan tüm cihazların %100 korunmasına yardımcı olur. Nem alma cihazı kullanırken dikkat etmeniz gereken husus, cihazı kullanacağınız alanın metreküpüdür. Cihazı kullandığınız odanın metreküpü, cihazın gücünden fazlaysa; nem alma cihazı görevini yapamayacaktır ve boşuna çalışmış olacaktır.

nem alma cihazı

Gıda Nem Kurutma

Nemden dolayı bozulan gıdaların nemden etkilenmemesi ve hızlı kurumaları için sanayi tipi nem alma cihazı kullanmanız gerekmektedir. Ev tipi nem alma cihazları ile bu işi başarmanız mümkün değildir. Sadece ortamdaki nem değerini bir nebze düşürebilirsiniz. Gıdaların üzerinde bulunan nemin kurutulması için daha güçlü cihazlar kullanmanız gerekmektedir.

İnşaat Nem Kurutma

İnşaatınızın süresini azaltmak için kullanılan nem alma cihazları, beton kurutma cihazı olarak geçmektedir. Beton kurutma cihazları ile betonun, şapın, epoksinin, boyanın ve inşaat yapımında kullanılan tüm materyallerin hızlı kurumasını sağlarsınız. Bu sayede hem sağlıklı bir kuruma elde etmiş olup, hem de inşaat teslim sürenizi hızlandırmış olursunuz.

Depo Nem Kurutma

Depolarınızda sakladığınız materyallerin zamanla oksitlenmemesi ve deforme olmaması için ortamdaki nem değerini sabitlemeniz gerekmektedir. Deponun büyüklüğüne göre ev tipi nem alma cihazı veya sanayi tipi nem alma cihazı tercih edebilirsiniz.

nem kurutma cihazı