Satılık Nem Alma Cihazları

Hava içerisindeki su buharı kütlesine ya da hafif ıslaklık hissine nem ismi verilir. Suyun hava halinde bulunan su buharı yoğunlaşma ile sıvı hale dönüşmektedir. Su döngüsünün içerisinde yer alan nemin kaynağı su ve bitkilerdir. Nem insan sağlığı için zorunlu olsa da, evlerde ya da iş yerlerinde oluşabilecek fazla nem miktarları sağlık bakımından olumsuz etkiler göstermektedir. Higrometre ile ölçülen nemin oranı konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Evlerde ve inşaatlarda meydana gelebilecek sorunlardan birisi de nemli ortamlardır. Güneşi az gören, önünde güneşi kapatan yüksek binalar olan ya da kuzey cepheli olan evlerde daha çok ortaya çıkan nem insanların kıyafetlerine siner ve kötü bir koku oluşturur.

nem alma cihazı

Aşırı Nemlilik Sebepleri

Nemin kirli hali olarak görülen rutubetin sonunda duvar boyalarında dökülme, küflenme ya da kabarma görülür. Rutubet duvarlarda yeşilimsi, ıslak bir görüntü oluşturur. Bu durum hem fiziksel hem de biyolojik zararlar içerir. Ortalama yüzde elli seviyesinden daha fazla olan nemin oluşmasının birçok sebebi vardır. Yemek yapmak, çay demlemek gibi evsel aktiviteler, nefes almak, duş yapmak gibi bireysel eylemler sonunda su buharı evin içerisinde kalır. Bunun dışında dış cephe sistemlerinin ya da cam sistemlerinin yetersiz oluşu da ayrı bir etkendir.

Doğrudan yağmurlarla karşılaşan duvarlar suyu belli oranda emmektedir. Yine cam sistemlerinden sızan sular rutubete yol açmaktadır. Kalorifer peteklerinin yanlış kullanılması, önlerinin kapatılması gibi sebepler de nemin evlerde normal değerinin üstünde olmasına neden olur. Nemin sebeplerinden birisi de evde çamaşır askılığında yıkanan kıyafetleri kurutmaktır. Özellikle kış aylarında daha sık yapılan bu uygulama ile çamaşırlardaki nem evde kalmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında sorunun kökenini çözmek ve nem alma cihazlarından yararlanmak en iyi yoldur. Nem alma cihazı satışı yapan firmalardan temin edilecek cihazlar ile duvar ya da zeminlerdeki nemlerin yok edilmesi sağlanabilecektir.

Rutubetli Ortamlarda Nem Alma

Özellikle evlerde ve iş yerlerinde meydana gelen nem, fiziki ve psikolojik sıkıntılara yol açmaktadır. Oluşan kötü koku ve görsel sıkıntı misafirler ağırlandığında ya da müşterilerle ilgilenildiğinde sıkıntı olmaktadır. Kurutulmaya çalışılan kıyafetler de ıslaklık hissi oluşmaktadır. Evlere yönelik geleneksel nem yok etme yöntemleri bulunmaktadır. Kedi kumu, karbonat, limonlu su, sirkeli su, havalandırma gibi geleneksel yöntemler her zaman aynı sonucu vermez. Ve bu yöntemler küçük çaplı rutubet sorunları için geçerli olur.

Özellikle alan olarak geniş kapsamlı olan iş yerlerinde, evlerde, depolarda bu çözümlerin yeri bulunmamaktadır. Nemli ortamları yok etmenin en iyi yöntemlerinden birisi yalıtım çalışmalarıdır. Yalıtım çalışmaları önleme amaçlı çalışmalardır. İnşaatlarda nem kurutma yapılmadan yapılan parkeler ya da PCV sistemler zamanla kabarmaktadır. Taban kurutma işlemi yapılmadan dökülen epoksi zemin kaplaması, döşemesi yapılan parke, diğer zemin uygulamaları ve boyaları alttan gelen nemin zorlaması ile kabarmaktadır. Zeminlerde sonradan yapılacak tadilat işleri masraflı ve uzun süreli olmaktadır. Bu nedenle nem sorunu, küçümsenecek bir sorun değildir.

Nem İle Mücadelenin En İyi Yolu

Bu durumda nem alma cihazı satışı ile uğraşan firmalardan görüş alarak nem alma cihazı kullanmak en kestirme yöntemdir. Nem alma cihazlarının ev ve inşaat gibi alanlar için kullanılanları arasında fark bulunmaktadır. Bu farklardan en önemlisi nem emme kapasitesi ve sessizliğidir. Evlerde ya da iş yerlerinde tercih edilen nem alma cihazları daha sessiz çalışmaktadır ve kapasiteleri daha küçüktür. Nem alma cihazları nem ile mücadelede şüphesiz en iyi yoldur. Yaşam alanlarındaki nemin dengelenmesi çok kısa sürelerde mümkün olabilmektedir.

Nem Kurutma Cihazı Hizmetleri

Nem kurutma cihazları alanında farklı markalar üretim yapmaktadır ve hizmet vermektedir. Bunun sonucu olarak kasa kapıları, boyutları ya da nem alma güçleri bakımından çok farklı alternatifler ortaya çıkmıştır. Üstünkörü bir inceleme ve araştırma ile nem cihazı alınmamalıdır. Her firmadan nem alma cihazı satın alınmamalı ve kiralanmamalıdır. Firmaların sunduğu sistem ve makineler hakkında ön araştırma yapılmalı, garanti ve ödeme koşulları kıyaslanmalıdır. Kullanılacak olan alana göre en iyi nem cihazını almak, sorun ile mücadelede daha kısa sürece başarılı sonuçlar almanın gereğidir. Firmamız nem kurutma sektöründe faaliyet gösteren, deneyimli bir firmadır. Firmamız nem alma cihazı satışı yapan firmalar arasında geniş ürün grubu, garanti şartları, ekonomikliği ve nitelikli personeli ile ön plana çıkmaktadır.

nem kurutma cihazı

Nem Kurutma Aşamaları

Firmamız tarafından mekâna en uygun cihaz belirlenmekte ve proje aşaması sonunda işleme geçilmektedir. Bu özellikleri ile müşterilerine güven veren firmamız, hizmet bölgesinde büyük inşaatlar, iş yerleri ve evlerden çokça talep görmektedir. Firmamız tarafından müşterilerinin hizmetine sunulan nem alma cihazlarının nemi ölçme özelliği bulunmaktadır. Nem ölçümüne göre çalışma şartları ayarlanabilmektedir. Nem alma cihazlarımız nem ve rutubeti kalıcı olarak kaldırmaktadır. Nem alma cihazlarımız portatiftir. Nem alma cihazlarımız garantilidir ve uzun ömürlüdür. Taşınmaları kolaydır. Firmamızın sahip olduğu nem alma cihazları, fiyat bilgileri, garanti süreleri gibi genel bilgiler almak amacıyla firmamız ile iletişime geçiniz.