Rutubet Giderme & Kurutma Cihazı

Rutubet halk arasında nem ile aynı anlamda kullanılmaktadır. Nem su buharını ifade ederken, rutubet nemin olumsuz sonuçlarından sadece birisidir. Rutubet kirli su buharının yoğunlaşması ile ortaya çıkan ve duvarda kötü bir görünüme sebep olan bir olaydır. Rutubet kendisi ile beraber küf kokusunu da getirmektedir. Rutubet insan sağlığına oldukça zararlıdır. Rutubet beraberinde küf alerjisini, romatizma hastalıklarını getirdiği gibi diğer mikropların da evde hızlıca yayılmasına neden olur. Rutubetli evlerde yeterli dinginlik sağlanamaz. Rutubetin ilk sebeplerinden birisi inşaat yapım aşamasında binadaki nemin kurutulmamasıdır. Bunun dışında cam sistemleri ya da yalıtım sistemlerinin iyi yapılmamasıdır. Rutubet ile karşılaşılan durumlarda farklı sağlık sorunlarına yol açmamak ve misafirleri gönül rahatlığı ile ağırlamak için rutubet kurutma işleminin derhal yapılması gerekmektedir.

nem alma cihazı

Rutubet Kurutma Yolları

Rutubet ile karşılan durumların çözümü için zamanla değişik yöntemler geliştirilmiştir. Rutubet oluşan yerlerde karbonat, kedi kumu, kaya tuzu lambası, sirkeli su, limon kolonyası, limon tuzu karışımı, çay ağacı yağı, evi havalandırma, camları açma gibi geleneksel yöntemler kullanılarak rutubet kurutma işlemi yapıldığı görülmektedir. Ancak bu durum her mekânda aynı oranda başarılı olmamaktadır. Ayrıca ileri derecedeki rutubetli ortamda bu yöntemleri kullanarak rutubet ile baş etmek mümkün değildir. Sağlıksız ortamın bir an önce sonlandırılması için teknolojik yöntemlerin kullanılması gerekmektedir. Rutubet kurutma cihazları, rutubet ile baş etmenin en kısa yoludur ve duvar ya da zeminlerdeki rutubeti tamamen emer. Normal ev ya da iş yerlerinde oluşacak rutubetler için nem kurutma cihazının alınması beklenemez. Bu durumda kiralama yoluna gitmek elverişlidir. Firmamız nem kurutma cihazlarının satışını ya da kiralamasını en avantajlı koşullarla sunmaktadır. Rutubet kurutma cihazları aşağıdaki özelliklere göre ayrılmaktadır.

Rutubet Kurutma Cihazlarını Tercih Sebepleri

Eskiden inşaatlarda klasik ısıtıcılar ile nem kurutma işlemi yapılmaktaydı. Klasik ısıtıcıların ısıyı eşit şekilde yayma ve dereceyi ayarlama özelliği bulunmadığından şapların sadece üst kısmı kurutulmaktaydı. Bu durum yeterli görüldüğünden ilerleyen aşamada nem sorunu yine oluşmaktaydı. Yeni nesil nem kurutma cihazları teknolojik olarak oransal çalışma özelliğine sahip olduğundan şapların altında bulunan nem tamamen çözülür. Eski nesi ısıtıcılar enerji bakımından külfetlidir. Elektrik ya da mazot tüketen bu ısıtıcılar yerine yeni nesi nesil nem kurutma cihazlarının kullanılması işletmeler için daha az enerji gideri oluşturmaktadır. Sorunun geçici olarak çözüldüğü eski kurutma yöntemlerine nazaran kalıcı çözümler sunan nem kurutucular zaman bakımından da tasarruf sağlar. Çünkü nem kurutma cihazları dengeli bir şekilde çalışır. Nemi yavaştan ve kökünden kurutur. Nem cihazının kullanıldığı ortamda su buharından söz edilemez.

Rutubet Kurutma Cihazının Kalıcı Çözümleri

Nem kurutma cihazları fanlarla birlikte de kullanılabilir. Bunun sonunda kurutma bakımından verim arttırılır. Nem kurutma cihazları alana göre birden fazla da tercih edilebilir. Nem kurutma cihazları iş tesliminden sonraki yakıt giderini düşürür. Çünkü kurutulmayan bir tabanda bulunan nem, ısıtma amacıyla harcanan enerjiyi de etkisizleştirecektir ve daha yüksek derecelerde yakıt tüketimine gerek duyulacaktır. Nem kurutma cihazları; inşaat firmalarının uzun vadeli planlarının yerine getirilmesine ve maksimum çalışma sağlanmasına yardımcı olur. Nem kurutma cihazların sonra yapılan boya, döşeme işlemleri çok daha uzun yıllar kullanılabilir. Nem kurutma cihazları ile ortamdaki hastalık sebebi olabilecek unsurlar yok edilir. Nem kurutma cihazları ile işletmelerin demirbaşlarının küflenmesi, paslanması gibi performans azaltıcı olaylarla karşılaşması engellenmiş olur.

Rutubet Kurutma İşlemleri

Ne kurutma cihazları rutubetli ortamlardaki su buharını yoğunlaştırarak su haline getirir ve haznesine çeker. Nem kurutma cihazlarının büyüklüklerine göre çalışma süreleri, güçleri ve su hazneleri değişmektedir. Rutubetli ortamın genişliğine ve rutubetin derecesine göre nem kurutma cihazı seçilmektedir. En ağır rutubet durumlarında dahi ortalama 15-20 gün içerisinde nem ve rutubet sorunu çözülmektedir. Firmamız bünyesinde en ağır şartlarda dahi çalışabilecek ve rutubet kurutma yapabilecek cihazlar bulunmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde, depolarda ya da inşaatlarda meydana gelen rutubet sorunlarınız için firmamızdan bilgi alabilir ve cihaz kiralaması yapabilirsiniz. Firmamız birçok projede görev almaktadır.

nem kurutma cihazı

Rutubet Kurutma Cihazlarındaki Teknik Özellikler

Nem kurutma cihazlarımızın kompakt görünümleri vardır. Fazla yer kaplamazlar. Köşe noktalarından konumlandırılarak kullanılabilirler. Nem kurutma cihazlarımızın boyutlar ideal ölçülerdedir. Bu nedenle taşınmalarını kolaylaştıracak hafifliğe sahiptir. Ortamdaki nem derecesini gösteren ve çalışma esnasında nem hakkında uyarı veren sinyal sistemi bulunmaktadır. Nem kurutma cihazlarımız diğer cihazlara göre enerji tasarrufunda yüksek başarı sağlarlar. Nem kurutma işlemi yapılırken, çalışma anında kullandığı enerjiyi gösteren panel sayesinde rakamsal ölçme imkanı verirler. Otomatik olarak ya da manuel kumada vasıtasıyla kullanılabilirler. Otomatik durdurma özelikleri de bulunmaktadır. Nem kurutma cihazlarının çalışmaları esnasında çıkardıkları sesler oldukça düşüktür. Özellikle ev ya da işyeri için olanlar hissedilmeyecek sessizlikte çalışırlar. İnşaatlar için tasarlanmış olan cihazlarımız ise işçileri rahatsız etmeyecek ses seviyesine sahiptir. Nem kurutma işlemi yapılan alanlar genellikle tozlu alanlardır. Toz, makineler için verimi düşüren olumsuz bir durumdur. Cihazlarımızın toz koruma özelliği bulunduğundan bundan etkilenmezler. Cihazlarımızın bakımları ve kullanımları kolaydır. Avantajları bu şekilde sıralanan cihazlarımızdan yararlanmak için ifrmamızla iletişime geçiniz.