Nem Kurutma

Nem kurutma işlemi, nemden dolayı problem yaşanan tüm alanlarda kullanılabilir. Sanayi tipi nem alma cihazları ile beton kurutma, şap kurutma, epoksi kurutma, gıda kurutma, erişte kurutma, depo kurutma, arşiv odası kurutma gibi işler yapabilirsiniz.

Nem Kurutma Nedir?

Hava kütleleri içerisinde yer alan su bileşenlerine nem denmektedir. Halk arasında rutubet olarak da adlandırılmaktadır. Rutubet neme göre biraz daha kirli ya da mikroplu bir durumu ihtiva etmektedir. Evlerin duvarlarında ya da tavanlarında oluşan yeşilimsi çirkin görüntü bunun göstergesidir. Nem insan yaşamının devamını sağlayan önemli olaylardandır. Su döngüsü nem sayesinde tekrarlanmaktadır. Nemin insan sağlığına faydalı olması ancak ideal oranlarda olması ile sağlanır. Fazla ya da az nem oranları insan sağlığına zararlı olduğu gibi iç mekânlarda yapılara ve eşyalara da zarar vermektedir. Kötü kokular, eskiyen eşyalar, dökülen duvar boyaları nemin fiziki zararlarındandır. Nemin biyolojik zararları da bulunmaktadır. Bunlardan birincisi küf alerjisidir.

Nem Kurutma Cihazları Neden Tercih Edilir?

Yeni inşaat yapılarında duvarlar ya da zeminler ıslak olmaktadır. Bunun sebebi içerisinde bulundurduğu nemdir. Çünkü inşaat alanları yağmurlara karşı savunmasızdır. Yağmur suları doğrudan inşaatlarla temas ettiğinden, tabanlarda nemlilik normaldir. Yine su kaçaklarının yaşanması sel felaketlerinin olması gibi durumlarda evlerdeki duvar ya da zeminler suyu emdiğinden nem oranları yüksek olmaktadır. Buralarda yapılacak olan tadilat ya da dekorasyon işlemlerinden önce bu nem oranının azaltılması zorunludur. Uygun değerlere indirilmeden başlanılan parke, epoksi ya da PVC işlemleri zamanla alttan gelen nemin etkisiyle yıpranacak, aşınacak ve kabaracaktır. Bu da hem ekonomik zarara hem de zaman kaybına yol açacaktır. Bu bakımdan inşaatlarda şapın mutlaka kurutulması zorunludur. Bunun yanında zamanla duvarlarda kabarmalar ve yeşil renkli oluşumlar görülecektir. Ayrıca nem kurutma işlemi sonunda yeni inşaatlardaki başlarda oluşan ısıtma giderleri de minimize edilecektir. Nem kurutma cihazları farklı boyutlarda olmaktadır. Satın almak istemeyen firmalar için kiralama imkânı da bulunmaktadır. Firmamız nem kurutma sektöründe en geniş ürün yelpazesine sahip olan firmalardandır.

nem alma cihazı

Nem Kurutma Cihazlarının Verimliliği

* Nem kurutma cihazları geleneksel ya da eski yöntemlere nazaran kullanıcılarına pek çok fayda sunmaktadır. Nem kurutma cihazlarının faydaları şöyledir:

* Nem kurutma cihazları olmadan, doğal sıcaklık ile nem kurutulmasını beklemek en iyi ihtimalle 3 ayı bulacaktır. İnşaatlarda bu süreyi beklemek ekonomik koşullar göz önüne alındığında imkânsızdır.

* Nem kurutma cihazları evlerdeki nemlerin çok kısa sürede kurutulmasını sağlar ve çözümü kökünden çözer.

* İnşaatlarda 12 kesintisiz çalışma imkânı verir. Çünkü kış aylarında nem kurutma cihazları olmaksızın çalışmak düşünülmez. Çünkü kış aylarında inşaat sahalarında yüksek derecede nem bulunmaktadır.

* Nem kurutma cihazları ile yapılan kurutmadan sonra yapılan üst işler uzun ömürlü olur.

* Nem kurutma cihazları ile kurutma işlemi yapılmayan evlerde ısıtma giderleri yüksek olur.

* Nem kurutma cihazları dayanıklı metal aksamları ve tekerlekleri sayesinde her türlü alana taşınabilir, yeri değiştirilebilir.

* Nem kurutma cihazları farklı kapasitelerde üretildiğinden, alana göre seçim yapma imkânı vardır.

* Nem kurutma cihazlarının basınç ve nem emme dereceleri ayarlanılabilmektedir.

* Nem kurutma cihazları diğer ısıtıcı ve fanlara göre daha ekonomiktir.

* Satın alma yerine kiralanabilmeleri nedeniyle inşaat firmalarının bütçelerinde yüksek giderler oluşturulmaz.

* Satın alan firmalar için, nem kurutma cihazlarının kurulumu, kullanımı ve bakımı kolaydır.

Nem Alma Cihazı İle Nem Kurutma İşlemleri

Doğal yollar ile kurumayı beklemek oldukça fazla süre istemektedir. İş sahalarında bu hususta zamanla yarış vardır. Zamanla yarışılan durumlarda nem kurutma cihazlarının tercih edilmesi en doğru bir adım olacaktır.  Firmamız, üretmiş olduğu nem kurutma cihazları ile inşaatlarda ya da nem oranı fazla olan diğer tadilat alanlarında cihazları ile en kısa sürede çözüm sunmaktadır. Uzman kadrosu ile nem ölçümü, alan belirlemesi yapan firmamız, iş için projelendirme aşamasına geçmektedir. Proje kapsamında hangi nem kurutma makinesinin kurulacağı, ısıtma ve fanlardan hangisinin kullanılacağı gibi hususular belirlenerek tahmini süre hesaplanır. Müşterileri tarafından onay verilmesi üzerine firmamız nitelikli işçileri ve son sistem cihazları ile derhal kurutma işlemlerine başlamaktadır

Nemli Ortamlarda Sağlık

Nemli ortamlarda yaşayan ya da çalışan kişilerde zamanla küf alerjisi hastalığı oluşmaktadır. Nemin sebep olduğu diğer hastalık ise romatizmadır. Hem mevcut romatizmanın sonuçlarını arttırır, hem de yeni durumlar ortaya çıkar. Nemli evlerde uyuşukluk, dinleneme, yorgun olma gibi hisler de oluşur. Nemli evlerde yaşayan kişilerin bağışıklık sistemleri zayıflar. Nemli ortamlar zararlı mikroorganizmalar için en iyi yaşam şartlarını sağlar. Görüldüğü üzere nem ya da rutubet durumu ciddiye alınması yaşamsal şartlar için gereklidir.  Evlerde, işyerlerinde değişen nem oranını ölçmek ve ufak dokunuşlarla buna önlem almak mümkündür. Ancak tadilatlar, yeni inşaatlar, su baskınları ya da sel gibi durumlarda nemin en kısa sürede yok edilmesi gerekmektedir. Bu durum sıradan yöntemlerle halledilecek bir husus değildir. Günümüzde acil olan bu durumlarda nem kurutma cihazları kullanılmaktadır.

nem kurutma cihazı

Güvenilir Nem Kurutma Firmaları

Firmamızın halen hizmet vermekte olduğu birçok hastane, spor salonu ve alışveriş merkezi inşaatı bulunmaktadır. Firmamız nem kurutma cihazlarının hem satışını hem de kiralamasını yapmaktadır. Firmamızda farklı güç ve boyutlarda cihazlar bulunmaktadır. Alanınıza en uygun cihaz temin edilmektedir. Firmamız tarafından satışa sunulan nem kurutma cihazları garantilidir. Nemli alanlardan kurtulup diğer işlerinize yoğunlaşmak için firmamızla iletişime geçiniz.