Kiralık Nem Alma Cihazları

Kiralık nem alma cihazı arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz. %100 kendi üretimimiz ve 2 yıl garantili nem alma cihazlarına hemen sahip olabilmek için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Nem Alma Cihazı Kiralama

Nem, insan hayatı için önemli bir görev yürütmektedir. Havadaki su buharını ifade eden nem su döngüsünün sağlanmasında önemli rol oynamaktadır. Ancak yararına rağmen yaşam ortamlarında nemin fazla olması ya da az olması önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. İş yerlerinde ya da evlerde insanların romatizma ve alerji rahatsızlıklarını tetikleyen nem, mikroplar için de elverişli bir ortam yaratmaktadır. Nemli ortamlarda virüsler daha hızlı çoğalmakta ve yayılmaktadır. İnşaat gibi alanlarda da yapı dekorlarının kullanım süresini kısaltmaktadır. Nem rutubete sebep olarak evlerde kirli, yeşilimsi ve küflü bir görüntü çıkarmaktadır. Ağır kokuya da sebep olması nedeniyle rutubetli evlerde misafir ağırlamak çile haline gelmektedir. Yaşanılan bu sorunlar ancak profesyonel bir müdahale ile mümkündür. Nem alma cihazı kiralama ile bu sorun halledilebilmektedir.

nem alma cihazı

Neme Sebep Olan Durumlar

Neme ve rutubet olağan dışı sorunlar değillerdir. Her nem olayının mutlaka somut ve tespit edilebilir bir sebebi vardır. Nem ile mücadele etmeden önce sebebinin belirlenmesi ve bunun ortadan kaldırılması yapılacak ilk iş olmalıdır.

Neme yol açan sebepler genel olarak şöyledir:

• Evlerde yemek pişirilmesi

• Duş alınması

• Yetersiz yapılan dış cephelerin su emmesi

• Kötü yapılan cam sistemleri arasından su sızması

• İnşaat aşamasında kurutma işleminin yapılmaması

• Isıtma sistemlerinin arızalı olması

• Ev içerisinde çamaşırların kurutulması

• Bitki beslenmesi

• Ev havalandırmasının yetersiz olması

Nem Alma İçin Alternatif Çözümler

Nem almak için günümüze kadar farklı çözümler sunulmuştur. Bu çözümler deneme yanılma yöntemi ile bulunmuş olup, mutlak surette olumlu sonuç alınacağı söylenemez.

Genellikle ev ortamındaki nem ve rutubet oluşumları için uygulanan amatör çözümler şöyledir:

• Her gün düzenli bir şekilde evi havalandırmak

• Evin camlarının tamamının açılması ile hava hareketliliğinin sağlanması

• Kalorifer peteklerinin önünde ısının yayılmasını önleyecek şekilde bir eşya konulmaması

• Evin belirli noktalarında kedi kumunun konulması

• Küçük torbalara yerleştirilmiş karbonatların evin bazı notalarına koyulması

• Kaya tuzundan yapılan lambanın kullanılması

• Evin içerisine çamaşır asılması yönteminin terk edilmesi

• Özel boya seçilmesi

• Limon kolonyası ve sirkeli su ile silme

Modern Çözüm: Nem Alma Cihazları

Bu yöntemlerin çözüme kavuşturduğu sorunlar olsa her zaman, genel ve kesin bir çözüm olarak kabul edilemez. Bu çözümlerden bir kısmı bazı mekânlarda olumlu sonuçlanırken, bazı mekânlarda etki göstermemektedir. Ayrıca inşaat, depo ve şantiye gibi alanlarda bu yöntemlerin kullanılması beklenemez. Daha profesyonel bir çözüm olarak evlerin yalıtım sisteminin yapılması ve nem alma cihazlarının kullanılmasıdır. Daha kalıcı çözümler için nem alma cihazı kiralama yöntemine başvurulmalı ya da satın alınmalıdır. Nem alma cihazları büyüklüklerine göre değişmektedir. Evlerde kullanılması için ayrılan cihazlar daha küçük ölçeklidir ve hazneleri maksimum 45 litredir. İnşaat ya da fabrikalarda kullanılan sanayi tipi cihazlarda çok daya yüksek verim ve kapasite yer almaktadır. Nem alma cihazları nemi yoğunlaştırdıktan sonra haznesinde toplayarak kökten bir çözüm sunmaktadır.

Nem Alma Cihazlarının Avantajları

Tüm dünyada yüksek oranlarda kullanılan nem alma cihazlarının tercih sebepleri fazladır. Nem ile mücadelede akla gelen ilk çözümlerden olan nem alma cihazlarının kullanıcıların sunduğu avantajlar genel olarak şöyle sıralanabilir:

• Nem alma cihazları inşaat, ev, işyeri ya da depolardaki nem oranını en kısa zamanda ölçer ve risk seviyesini belirler.

• Çaresiz gibi görülen, en kötü koşullarda dahi gayet başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

• Bahsedilen amatör çözümler nemi geçici olarak çözmektedir. Kısa süre sonunda nem tekrardan oluşmaktadır. Nem alma cihazları ise nem ya da rutubet sorununu kesin olarak çözmektedir.

• Nem alma cihazlarının boyutları küçük olduğundan taşınmaları kolaydır ve kullanımları rahatça öğrenilmektedir.

• Nem emme kapasitesine göre uygun bir makine seçildiğinde alan olarak büyük mekânlarda da nem alma yapılabilmektedir.

• Çözümü uzun süreli iken, nem alma işlemlerinin süresi kısadır. Az zamanda çok iş yapan cihazları ile sağlıklı ortamlar sağlanmaktadır.

• Nem alma cihazları metal gövdeleri ile dayanıklıdırlar ve iç aksam olarak uzun ömürlüdürler. Alınması durumunda uzun bir süre kullanılabilmektedir.

Nem Alma Cihazı Firmaları

Nem alma cihazları satın alınabilir ya da kiralanabilir. Her ikisinde de cihazlar bu alanda yetkinleşmiş firmalardan temin edilmelidir. Cihazlar nem alma gücü, çalışma sıcaklığı aralığı, çalışma nem aralığı, bağlantı aralığı, nem çekme gücü, ağırlık, ses seviyesi, filtre çeşitleri ve boyutları bakımından karmaşık ürünlerdir. Ancak tüm özellikleri ve nerelerde kullanılacağını bilen firmaların danışıklığında ürünler alınmalıdır. Firmamız geniş bir ürün gurubuna sahip olmakla birlikte hangi mekâna hangi ürünün gideceğini iyi bilen uzman personeller ile çalışmaktadır. Ses seviyesinden çekim gücüne kadar yanlış bir makine tercih etmek sorun teşkil etmektedir.

nem kurutma cihazı

Firmamızın personelleri sayesinde doğru ürün tercih etmek kolaylaşacaktır.. Nem alma cihazı kiralanacak ise, kiralayan firmanın geçmişi incelenmeli ve varsa referansları araştırılmalıdır. Firmamız büyük şehirlerde kurumsal referanslara sahiptir. Birçok büyük firmanın inşaat ve ofislerinde nem alma hizmeti tarafımızca verilmekte, düzenli olarak bakımları yapılmaktadır. Firmamıza müracaat edildiğinde öncelikle mekân incelemesi yapılmaktadır. Bundan sonra uygun ürünler temin edilerek mekânlara kurulmaktadır.

Nem alma cihazları uzun yıllar garanti altındadır ve yaşanan sıkıntılar servisler tarafından giderilmektedir. Kiralama işleminde ise gerekli bakımlar yapılmaktadır. Kiralama işin niteliğine göre günlük, haftalık ya da aylık olabilmektedir. Nem problemi yaşıyorsanız ya da önceden tedbir almak istiyorsanız nem alma cihazı kiralama işlemleri için firmamız ile irtibata geçerek en doğru ürüne kavuşabilirsiniz.