Genel

Elektrikli Isıtıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrikli ısıtıcılar günümüzde pek çok kişinin bir numaralı tercihi. Çabuk ısınması taşınabilir olması tercih sebepleri arasında. Peki elektrikli ısıtıcı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Nerede Kullanacaksınız?

Alacağınız elektrikli ısıtıcı için en önemli konu hangi amaçla nerede kullanacağınızdır. Açık alan mı yoksa tek bir odada mı? Kısa süreli ısınmalar için mi yoksa uzun süre çalışacak bir cihaz mı? Amacınıza yönelik alacağınız ısıtıcı ekonomik olarak çok yararınıza olacaktır.

Açık Alan İçin Elektrikli Isıtıcı

Açık alanlar için bir elektrikli ısıtıcı arıyorsanız Infrared ısıtıcılar tam size göre. Infrared ısıtıcılar yaydıkları ışık yardımıyla, ışığın temas ettiği yüzeyi ısıtırlar. Böylelikle etrafına ısı vermeyerek hem enerji tasarrufu hem de etkili bir ısınma sağlar. Kış bahçeleri ve açık alan mekanları için tercih edilir.

Kapalı Alan İçin Elektrikli Isıtıcı

Mevcut ısıtmanız yetmiyorsa veya ısıtma sistemiz yoksa tercih edebileceğiniz elektrikli ısıtıcılar bunlardır. Infrared ısıtıcıların aksine etraflarına ısı yayan bu ısıtıcılar geniş alanları ısıtması için tasarlanmışlardır.

Yağlı radyatörler: Görünüşleri klasik kalorifer peteklerini andırsa bile ısıtma performansı olarak eski benzerlerini aratmamakta. Elektrik ile içerisinde bulunan yağı ısıtarak belirli bir bölgeyi uzun süre sıcak tutabilmektedir.

Konvektör Isıtıcılar: Elektrikli ısıtıcı denildiği zaman akla ilk gelen modellerden olan bu ısıtıcılar özel ihtiyaca göre tasarlanmış ayakları ile duvara sabitlenme veya yükselterek kullanma imkânı sunmaktadır. Havayı ısıttıkları için toz alerjisi olanlar tarafından tercih edilmektedir.

Related Posts