Genel

BETON KURUTMA AŞAMALARI

   İnşaat sektörünün hammaddesi olarak niteleyebileceğimiz beton, inşaatın belirli zamanlarında beton kurutma aşamaları gerçekleştirilir. Bu işlemler uygulanmadığı zaman dökülen beton gereken mukavemete ulaşmaz ve istenilmeyen durumlar ortaya çıkabilir.  Bu aşamalar, en etkili şekilde beton kurutma makineleri ile sağlanmaktadır. Farklı yöntemler olduğu gibi bu süreç için özel olarak tasarlanan aletler hem zamandan hem maliyetten tasarruf sağlamanıza yardımcı olur.

    İnşaat sırasında nemini tam kaybetmeyen beton oluşturacağı güvenlik sorunları bir yana, inşaat sürecinin uzaması, maliyetlerin artması gibi üreticiyi zor durumda bırakacak sorunlar çıkartabilir. İnşaat tamamlandıktan sonra bile sorunların devam etmesi mümkündür. Tüm bu sorunların yaşanmaması için beton kurutma işleminin uygulanması gerekmektedir. Bu süreçler için üretilmiş beton kurutma cihazlarının kullanılarak nemden kurtulabilirsiniz.

Beton Kurutma İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

  1. Öncelikle kurutma işlemi yapılacak beton hacmine göre uygun kurutma cihazı seçilmelidir. Aksi taktirde zaman kaybı yaşayabilirsiniz.
  2. Kurutulacak beton hacmine göre kurutma işlemini uygulayabileceğiniz en uygun alanın seçilmesi.
  3. Cihazın kendi başına bırakılmaması ve aralıklı olarak temizlik, bakım işlemlerinin uygulanması.
  4. Cihazın görevini tam olarak yerine getirebilmesi için işlem başlamadan önce ayarlarının tam ve doğru olarak ayarlanması büyük önem taşımaktadır.
  5. Tüm bu adımlar titizlikle takip edilirse beton kurutma işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Beton Kurutma Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

 Zorlu inşaat sahaları için tasarlanan cihazlar, tüm beton çeşitlerinde ve kalınlıklarında çalışabilmektedir. Uzun ve zahmetli beton kurutma işlemini olabilecek en kısa sürede tamamlamak için tasarlanmıştır. Firmamız ayrıca nem kurutma hizmeti vermekte olup bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts