Genel

Beton İçerisindeki Islaklık Nasıl Kurutulur?

Son dönemler artan rutubet sebebi ile beton içerisindeki ıslaklık nasıl kurutulur sorusu bir hayli merak edilen konular arasına  girmiştir. Beton içerisindeki ıslaklığı kurutup, gidermek için tabi ki en etkin yöntem olarak beton kurutma cihazları kullanılmalıdır. Böylelikle istenilen beton kurutma işlemi doğru biçimde yapılarak olumlu sonuçlar alınır.

Betondaki ıslaklığın kendi kendine herhangi bir müdahalede bulunmadan kurumasını yani doğal şekilde kurumasını beklemek yapılabilecek en büyük yanlışlardan biridir. Beton içerisindeki ıslaklığı kurutma işlemi günümüzde kurutma cihazı ismi verilen kurutma cihazları yardımı ile çok kısa zamanda, kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Kurutma Cihazı Dışında Başka Yöntemler Var mıdır?

Kurutma cihazı kullanılarak yapılan yöntem dışında yapılacak olan yöntemler betona verdiği zararla beraber bunun yanı sıra tamamen zaman kaybı olması da cabasıdır. Ayrıca yapılacak, bekleyen pek çok işin geç olmasına ve dolayısı ile de inşaatın teslim tarihinin uzamasına sebebiyet verecektir.

Beton İçerisindeki Islaklık Neden Olmaktadır?

Beton sadece inşaat halinde nemlenip ıslanmamaktadır. Beton yapım aşamasında tam anlamıyla iyi kurutulmadan üzerine uygulanan materyaller yüzünden de nemlenme yapıp ıslaklık olabilmektedir. Her ne kadar inşaat yapım aşamasında iken sudan fayda sağlanıyor olsa da bu ilerleyen zamanlarda yani beton tamamen formunu bulmuş olduğunda su kesinlikle istenmeyen bir materyal haline gelir.

Ayrıca şiddetli yağmur, kar ve tipiyle karşı karşıya kalan betonarme yapılar zamanla nemlenip, ıslanma ve ileri düzeyinde ise rutubetlenme sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. beton içerisindeki ıslaklık nasıl kurutulur  sorusunun çözümünün bulunmasının ardından betondaki ıslaklığın olduğu bölge belirlenmeli, kurutma cihazları ile sağlıklı, kontrollü bir şekilde kurutulmalıdır. Sonrasında ise kurutulmuş olan alan tamamıyla kazınarak yeniden sıva ve beton atma işlemleri yapılmaktadır.

Beton içerisindeki ıslaklık nasıl kurutulur sorunu ile sizde  karşı karşıyaysanız firmamız bünyesinde nem alma, nem kurutmave beton kurutma hizmetleri dahildir. Tereddüt etmeden firmamızı tercih edebilir ve hizmet alabilirsiniz.

Related Posts