Genel

Akıllı Şap Nasıl Kurutulur?

Akıllı şap, kullanıldığı alana yayılma özelliği sağlayarak, çabucak kuruyan ve zemini düz hale getiren üst düzey bir yapı malzemesidir. O yönde, PVC kaplamada, halı döşeme alanında, masif parkelerde, yerden ısıtmalı evlerde, kauçuk zeminde ve benzeri tüm iç mekânlarda değerlendirilebilmektedir. Bilhassa, laminant parke için, milim milim düzeltme oranlarına sahiptir ve neredeyse sıfır hata gösterir. Akıllı şap, epoksi öncesi uygulamalar için de özellikle tavsiye edilmektedir. Akıllı şap; ahşap, yumuşak toprak ve sürekli suyla nemlenen zeminler için pek tavsiye edilmemektedir.

Akıllı Şap Nedir?

Akıllı şap, diğer adıyla cıvalı şap ya da tesviye şapı olarak da bilinmektedir. Mevcut malzeme, polimer katkısıyla beraber, kendiliğinden yayılma özelliğine sahiptir. Ayrıca akıllı şap, çimentoyu kuvvetle yapıştırma gücüne sahiptir. Akıllı şapın kimi özellikleri aşağıda şu şekilde verilebilir:

  • Akıllı şap, oldukça pratik, kir yapmayan bir materyaldir.
  • Akıllı şap, uygulandığı yüzeylerde pürüzsüz ve net bir alan yaratır.
  • Akıllı şap, ince kalınlıkta uygulanan bir malzemedir.
  • Akıllı şap, uygulandıktan hemen sonra hızla kurur.
  • Akıllı şap, son dönem teknolojilerini içermektedir.
  • Akıllı şap, pompayla kullanıldığı gibi, 3 saat gibi bir sürede ivedilikle kurumaktadır.

Akıllı Şapın Kurutulması Nasıl Olmaktadır?

Akıllı şap, beton zeminlerde kullanılmaktadır. Kullanılan alanın temiz ve kuru olması çok önemlidir. Bölge önce bir elektrik süpürgesiyle süpürülmelidir. Ardından, ilgili malzeme 6 lt kadar suyla karıştırılarak, yoğun ve homojen bir kıvama getirilmelidir. Bu akıllı şap karışımı, zemindeki çukurlara dökülmektedir. Harç 15 dakika kadar kısa bir sürede alana yayılmaktadır. Ardından, 3 saat içinde de kuruma işlemi gerçekleşmektedir. Böylece, rutubet giderme işlemi de gerçekleşmiş olur. Bundan sonraki süreçte bölgeye boya ve döşeme gibi her türlü işlem güvenle yapılabilir.

Related Posts